Blog

malowanie ścian

AKRYLOWE FARBY LATEKSOWE

Ze względu na swoją uniwersalność, farby akrylowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Głównie służą do malowania wnętrz, ale równie dobrze sprawdzają się w malarstwie artystycznym oraz w poligrafii. Często są wykorzystywane w szkołach plastycznych jako zamiennik farb olejnych, od których są tańsze i łatwiejsze w użyciu. Obecne farby akrylowe odznaczają się wysoką jakością i zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

Dlaczego warto malować lateksową farba akrylową?

Lateksowe farby akrylowe dobrze się sprawdzą przy malowaniu ścian i sufitów. Ich zastosowanie pozwala na uzyskania zarówno efektu matowego, półmatowego jak i połyskującego. Farby te zaliczamy do nietoksycznych – to ich wielka zaleta. Są bezpieczne do stosowania, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników. W związku z tym podczas malowania i schnięcia nie wydzielają szkodliwych oparów i związków, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Lateksowe farby akrylowe cechują się:

 • łatwą aplikacją
 • szybkim czasem schnięcia
 • wysoka odpornością na ścieranie
 • dużą siłą krycia

Jaką wybrać farbę?

Szukając odpowiedniej farby warto zwrócić uwagę nie tylko na szeroką gamę kolorystyczną i właściwości danej farby ale również na certyfikaty bezpieczeństwa. Dlatego godnymi uwagi jest linia wodorozcieńczalnych lateksowych farb akrylowych Biora firmy Teknos.

Farby Biora są bezpieczne dla naszego zdrowia – nie zawierają rozpuszczalników, w związku z tym z malowanej powierzchni paruje tylko woda. Poza tym bardzo dobrze kryją powierzchnię i są plamoodporne, co pozwala na zmywanie zabrudzeń ze ścian bez obawy o utratę koloru.

Farby te posiadają rekomendację Fińskiego Stowarzyszenia Astmy i Alergii. Zostały również oznaczone Skandynawską Etykietą Ekologiczną Nordic Swan. Zielony znak Nordic Swan jest gwarancją, że produkt spełnia rygorystyczne wymogi środowiskowe oraz, że znajduje się na liście produktów, mających najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Są zakwalifikowane do grupy M1 w klasyfikacji emisyjności dla materiałów powierzchniowych co oznacza, że cechują się najniższym poziomem emisji substancji chemicznych.

Biora to seria akrylowych, wodorozcieńczalnych farb lateksowych dedykowanych do malowania rożnego rodzaju powierzchni wewnętrznych: ścian i sufitów w domach, biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej, salach szkolnych i szpitalnych, (z wyłączeniem sal operacyjnych), żłobkach i przedszkolach.

Biora 3 – Antyrefleksyjna, wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do malowania suchych powierzchni wewnętrznych w pełnym matowym wykończeniu.

Biora 4 – Matowa, wodorozcieńczalna akrylowa farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Biora 7 – Matowa, wodorozcieńczalna akrylowa farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian wewnątrz pomieszczeń.

Biora 20 – Półmatowa, wodorozcieńczalna lateksowa farba akrylowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Biora Balance – W pełni matowa, wodorozcieńczalna akrylowa farba lateksowa do malowania ścian i sufitów w suchych pomieszczeniach.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza

chat icon

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i uzyskaj
odpowiedź.

close icon

Skontaktujemy się Tobą najszybciej jak to możliwe.


  sent icon

  Dziękujemy z kontakt,
  Twoja wiadomość została wysłana

  Skontaktujemy się z Toba najszybciej jak to tylko możliwe.

  Możesz również skontaktować się z nami
  w tradycyjny sposób zdzwoniąc do nas.

  89 541 07 33