Blog

DEKORACYJNE LISTWY PRZYPODŁOGOWE NMC

Dekoracyjne listwy przypodłogowe stanowią niezwykle funkcjonalny, a jednocześnie bardzo estetyczny element każdego pomieszczenia. Listwa perfekcyjnie prezentuje się na styku ścian i podłogi w pełni wykańczając aranżację.

Dziś mamy szeroki wybór wśród listew drewnianych, z płyty MDF, PCV, poliuretanowych, metalowych. Dość dużą popularnością cieszą się listwy z polistyrenu. Dlaczego? Czy warto się nimi zainteresować?

Czym jest polistyren?

Polistyren to tworzywo sztuczne, które jest używane do produkowania wielu części, elementów i przedmiotów. Czysty polistyren to bezbarwny, twardy oraz kruchy termoplast o bardzo ograniczonej elastyczności, jednak w połączeniu z dodatkami stanowi podstawę wielu tworzyw sztucznych. Polistyren stosowany jest do produkcji elementów elektrotechnicznych, części samochodów, wielu AGD, sztucznej biżuterii, szczoteczek do zębów, pudełek do płyt kompaktowych, zabawek. Jest także świetnym materiałem do produkcji listew przypodłogowych.

Zalety listew przypodłogowych z polistyrenu.

Odporne na wilgoć – idealnie sprawdzają się w kuchni, łazience. Maja bardzo niska kurczliwość i nie pęcznieją.
Trwałe – twardością przypominają najlepszej jakości drewno. Służą przez długi czas, raz na kilka lat można je odmalować dla uzyskania jeszcze lepszego efektu.
Odporne na rozpuszczalniki – sztukateria może mieć kontakt z niektórymi rozpuszczalnikami, nie musimy obawiać się o uszkodzenie listew np. przez detergenty.
Łatwe w montażu i naprawie – produkt łatwy nawet do samodzielnego montażu. W przypadku uszkodzenia listwy wystarczy uzupełnić ubytek klejem do sztukaterii i zamalować.

Funkcje listew przypodłogowych.

Listwy przypodłogowe, oprócz tego, że retuszują pęknięcia, to nadają wnętrzom ciepły i niepowtarzalny charakter. Ten z pozoru mało istotny element pełni niezwykle ważne funkcje. Oto ich najważniejsze:

Ochronne – listwy wykończeniowe izolują ścianę od zabrudzeń, zawilgocenia i uszkodzeń.
Ukrywają szczelinę dylatacyjną – zakrywają wolne przestrzenie przypodłogowe tzw. dylatacje, które zabezpieczają podłogi przed pęknięciami i wybrzuszeniami. Listwy zakrywają te nierówności i wykańczają styk podłogi ze ścianą.
Zamaskowują przewody – za listwami możemy przeprowadzić kable elektryczne i inne przewody, dzięki czemu ukrywamy je z widoku.
Dekoracyjne – Dzięki nim powstaje estetyczne i harmonijne połączenie między podłogą i ścianami. Podnoszą walory i odkreślają wybrana stylistykę pomieszczenia.

Listwy dekoracyjne NMC – funkcjonalne i nowoczesne.

Listwy NMC zapewniają wnętrzu urzekający i ponadczasowy wygląd. Cechują się wysoką jakością, wykonane są polistyrenu o wysokiej gęstości, dzięki czemu gwarantują niebywałą trwałość i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki zastosowanej technologii listwy przypodłogowe NMC pozostają w niezmienionym stanie przez długie lata. Co więcej nadają się do malowania, w związku z tym możemy je regularnie odświeżać. Kolejną zaletą listew NMC jest ich funkcjonalność. Większość dostępnych modeli, ma specjalne żłobienia, dzięki którym możemy w prosty sposób sposób ukryć plączące się po mieszkaniu kable. Dodatkowo listwy doskonale maskują wszelkie pęknięcia i nierówności na łączeniu podłogi ze ścianami.

Tak więc listwy NMC to nie tylko inwestycja w estetykę wnętrza, ale również w jego ład i funkcjonalność. Niebanalność i niesamowita forma listew dekoracyjnych pozwalają w atrakcyjny sposób unowocześnić każde wnętrze. Zaskakuje swoją prostotą designu, co sprawia, że można je wykorzystać zarówno we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, jak i w każdej innej stylizacji wnętrza.

Listwy przypodłogowe doskonale eksponują podłogę, a ponadto ukrywają nieestetyczne okablowanie, czy przewody elektryczne. Są zatem świetnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, odświeżają i wyróżniają wnętrze, nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza

chat icon

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i uzyskaj
odpowiedź.

close icon

Skontaktujemy się Tobą najszybciej jak to możliwe.


  sent icon

  Dziękujemy z kontakt,
  Twoja wiadomość została wysłana

  Skontaktujemy się z Toba najszybciej jak to tylko możliwe.

  Możesz również skontaktować się z nami
  w tradycyjny sposób zdzwoniąc do nas.

  89 541 07 33