Blog

Jaki kolor do sypialni

JAKI KOLOR ŚCIAN DO SYPIALNI?

Sypialnia to szczególne miejsce, które ma za zadanie zapewnić nam relaks i wypoczynek po długim dniu. Dlatego w sypialni najbardziej właściwe kolory to takie, które wyciszą umysł oraz zapewnią poczucie intymności, bezpieczeństwa i spokoju. Podczas aranżacji sypialni warto się trzymać pewnych podstawowych zasad, dotyczących psychologii oddziaływania kolorów, choć odbiór poszczególnych barw jest indywidualną sprawą każdego z nas. Jakie więc kolory wybrać aby nasza sypialnia była przytulna i odprężająca?

Wpływ kolorów na nasze samopoczucie

Niebieski. Pastelowy błękit będzie nas wyciszać i relaksować. To bezsprzecznie kolor niosący pozytywne skojarzenia i pozwalający na szybkie zaśnięcie. Jest też dobrym wyciszaczem natłoku myśli. Nie bez powodu stosowany jest przy różnego typu terapiach antydepresyjnych.

Brązowy. Kolor natury kojarzący się z ziemią, drzewem i harmonią. Zawiera w sobie domieszkę wszystkich barw podstawowych w idealnych proporcjach, dzięki temu pasuje niemal do wszystkiego. Daje poczucie ciepła i bezpieczeństwa a więc idealnie nadaje się do sypialni. Barwy brązowe, beżowe czy kawy z mlekiem nadają atmosferę elegancji, szlachetności i przytulności. Dobrze komponuje się innymi naturalnymi kolorami takimi jak zielony, żółty czy niebieski.

Zielony. To kolor który wpływa na nas odprężająco, oznacza harmonie i spokój .Symbolizuje naturę i bezpieczeństwo oraz wzmacnia pozytywne nastawienie do życia, a więc jest jak najbardziej pożądaną barwą w naszej sypialni. Jest jeszcze jeden argument za wyborem tego koloru – zieleń jest mieszanką żółci i błękitów, dlatego pod wpływem padającego światła będzie różnie oddziaływał na nasze zmysły. Wieczorem przy sztucznym oświetleniu zieleń się ociepli, będzie więc oddziaływać łagodnie i usypiająco, natomiast rankiem przy oświetleniu dziennym uaktywnią się błękity, które wpłyną pobudzająco i aktywizująco. W zależności od wielkości sypialni i jej stylu możemy zastosować różne odcienie zieleni, nie należy tylko przesadzać z jej ilością w jaskrawym odcieniach, gdyż może zadziałać na nas rozpraszająco.

Szary. Mieszanka czerni i bieli, kolor ten daje poczucie równowagi i ciszy. Oddziałuje kojąco na rozbudzone emocje, pomaga się uspokoić i wyciszyć. W towarzystwie szarego czujemy się swojsko i komfortowo. Szara sypialnia daje poczucie estetyki, komfortu i elegancji, szczególnie jeśli odpowiednio zestawimy ten kolor z pozostałymi elementami naszej sypialni. Najlepiej sprawdzą się jasne odcienie szarego np. jasny popielaty. Dobrze się aranżuje z takimi kolorami jak biały, ecru, jasny beż. Jeśli dołączymy do tego dodatki w postaci naturalnego drewna, ceramiki lub szkła stworzymy przytulne i efektowne pomieszczenie, w którym będzie się można dobrze wyspać i doskonale wypocząć.

Jakie zatem kolor wybrać?

Na pewno ma na to wpływ kilka czynników, takich jak metraż naszej sypialni, charakter mebli, czy w końcu nasze indywidualne upodobania.
Zastosowywanie powyższych barw daje sporą możliwość wyboru, zwłaszcza jeśli sięgniemy po różne odcienie i akcenty w obrębie danego koloru. Dzięki temu w naszej sypialni z pewnością znajdziemy spokój, relaks i zdrowy sen.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza

chat icon

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i uzyskaj
odpowiedź.

close icon

Skontaktujemy się Tobą najszybciej jak to możliwe.


  sent icon

  Dziękujemy z kontakt,
  Twoja wiadomość została wysłana

  Skontaktujemy się z Toba najszybciej jak to tylko możliwe.

  Możesz również skontaktować się z nami
  w tradycyjny sposób zdzwoniąc do nas.

  89 541 07 33