Blog

Różne sposoby dekoracji ścian.

Ciekawe zestawienia kolorystyczne

Urządzając mieszkanie zastanawiamy się jak udekorować ściany. Czy pomalować je farbą, czy może zdecydować się na inne sposoby dekoracji ścian. Jeśli zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie, to warto wybrać farby Teknos, które charakteryzują się wysoką jakością oraz różnorodnymi kolorami. Dzięki mieszalnikom można uzyskać wymarzone odcienie podstawowych kolorów. Istnieją zwolennicy malowania ścian w jednym kolorze, jest to bezpieczny, neutralny sposób urządzania wnętrz. Inni, lubiący eksperymentować, łączą ze sobą różne kolory, malują ściany na różne kolory, czasem nawet kontrastujące. Jednolite, monotonne kolory mogą powodować, że wystrój wnętrza będzie smutny i nieciekawy, dlatego powinno się go ożywić mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Niektórzy stosują silne kontrasty np. czerń z bielą, czy czerń z żółcią lub biel z błękitem i fioletem.

A może jednak tapeta?

Bardzo ciekawie prezentuje się połączenie gładkiej ściany z tapetą, oczywiście istotne jest by całość współgrała kolorystycznie. Tapety oprócz walorów estetycznych są bardzo praktyczne, ponieważ są odporne na zabrudzenia i działanie wilgoci, a także kryją niedoskonałości ściany. Można wykorzystywać je na kilka sposobów. Jednym z nich jest całościowe pokrycie ścian, czyli dane pomieszczenie udekorowane jest tylko tapetą. Kolejnym sposobem jest dekoracja w sposób cząstkowy, tutaj nie dekoruje się nimi ściany, tylko np. parawany, stanowią one kolorowy minimalny dodatek, który łatwo zmienić lub przestawić. Można również przykleić tapetę do jednej tylko ściany, będzie ona odskocznią od zlewających się w jeden kolor ścian. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również fototapety, które mogą przedstawiać wszystko co nam się spodoba. Istnieją bowiem firmy, które z naszych zdjęć zrobią fototapetę.

Bliżej natury

Bardzo modny jest kamień we wnętrzach. W wielu aranżacjach można zobaczyć właśnie ten materiał zdobiący ściany. Wszystkie ściany danego pomieszczenia warto pomalować farbą Teknos w jasnych odcieniach zbliżonych do danego kamienia, następnie wybrane miejsce obłożyć kamieniem  dekoracyjnym, plastrami cegły, czy dekoracyjnymi panelami. Bardzo ładnie wyglądają jasne kamienie, marmur, dodają elegancji i szyku. Białe cegły ciekawie prezentują się w stylu skandynawskim czy industrialnym. W sklepach budowlanych można zakupić gotowe płytki ceglane do takiej właśnie aranżacji. Dekorację ścian można łączyć z drewnem, metalem i innymi surowcami budowlanymi.

Ciekawe motywy ścienne

Gładką ścianę pomalowaną farbą można ciekawie ozdobić, by dodać jej charakteru. W sklepach dostępne są naklejki ścienne przedstawiające przeróżne motywy. Można nimi ozdobić praktycznie każde wnętrze. Niektóre przeznaczone są przede wszystkim do pokojów dziecięcych, inne do kuchni czy sypialni albo łazienki. Dostępne są w przeróżnych rozmiarach i kolorach. Istnieje możliwość zamawiania naklejek ze względu na indywidualne zapotrzebowanie. Taką dekoracją można całkowicie odmienić nudne czy smutne pomieszczenie, nadać mu nowego, oryginalnego charakteru.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza

chat icon

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i uzyskaj
odpowiedź.

close icon

Skontaktujemy się Tobą najszybciej jak to możliwe.


  sent icon

  Dziękujemy z kontakt,
  Twoja wiadomość została wysłana

  Skontaktujemy się z Toba najszybciej jak to tylko możliwe.

  Możesz również skontaktować się z nami
  w tradycyjny sposób zdzwoniąc do nas.

  89 541 07 33