Blog

Stonowane, relaksujące barwy w domu.

W poszukiwaniu harmonii

Dla osób ceniących harmonię, spokój i relaks polecane są przede wszystkim stonowane kolory. Farby Teknos mają w swojej palecie wiele takich kolorów. Dzięki zastosowaniu mieszalników można otrzymać różne odcienie danej barwy, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących swojego stylu. Biel jest  kolorem bardzo eleganckim, wprowadza do pomieszczeń ład i harmonię. Aby ożywić daną aranżację, warto wprowadzić inne kolory. Niektóre osoby decydują się na czerń, inne na błękity, róże, szarości. Wszystko to zależy od gustów i upodobań. Jasne, naturalne kolory są bezpieczne, jeśli chodzi o różne style i aranżacje. Dają możliwość zestawiania ich z różnymi surowcami i materiałami. We wnętrzu w kolorach neutralnych doskonale odnajduje się drewno, kamień, metal, dodatki surowe jak i bardzo eleganckie. Łatwo tutaj zmieniać style i klimat wnętrza. Spokojne jasne kolory zawsze można zestawiać z różnymi barwami, uzyskując w ten sposób, nowy ciekawy efekt.

Neutralne kolory ciekawym rozwiązaniem

Kolory kojarzące się z naturą to właśnie biele, beże, szarości, odcienie kości słoniowej, słomkowe czy miodowe. Są to bardzo wdzięczne a zarazem modne barwy. Są idealne dla osób poszukujących elegancji i równowagi. Do tak pomalowanych wnętrz łatwo komponuje się elementy dekoracyjne ze szkła, metalu czy nawet cementu. Również nie będzie problemu z wprowadzeniem do takich aranżacji dodatków w mocnych, soczystych barwach.  Kolory neutralne dają dużo możliwości. Wprowadzają harmonię, jednak gdy taki styl znudzi nam się, to poprzez ciekawe dodatki i ich egzotyczną kolorystykę, możemy nadać aranżacji nowego charakteru. Odcienie jasnej zieleni wpływają również relaksująco na domowników, pozwalają uzyskać wewnętrzną równowagę i spokój. Doskonale taki kolor sprawdzi się w mieszkaniach osób bardzo aktywnych, które dużo pracują i ciągle są w ruchu. Klimat jaki stwarza ten kolor pozwoli się zrelaksować i nabrać sił.

Zalety jasnych kolorów

Jasne ściany odbijają więcej światła, to sprawia że pomieszczenia są bardziej przestronne. Te kolory są bardzo dobrym rozwiązanie w małych pomieszczeniach, które chcemy optycznie powiększyć. Do małych, ciemnych pomieszczeń idealnie pasują: biel, różne odcienie kremu, wanilii, ciekawie wygląda również miętowy. Takie właśnie kolory dominują w nowoczesnych wnętrzach. Kolory neutralne, jasne dają poczucie  spokoju i porządku. Aby pomieszczenia te nie były zbytnio zimne i surowe można wzbogacić je ciekawymi lampami, żyrandolami czy tapetami. Jasnoszary kolor ścian wcale nie musi być nudny, jeśli dodamy do niego kolorowe dodatki. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym połączeniu kolory takie jak turkus, czerwień, fiolet, róż, cytrynowy. Należy dodawać maksimum dwa kolory wiodące, nie powinno się łączyć zbyt wielu kolorów, ponieważ uzyskamy bałagan w naszej aranżacji. Aby ożywić chłodne, pomieszczenia w stonowanych barwach można dodać do pomieszczenia drewniane meble i dodatki. Drewno bowiem ma swój niepowtarzalny urok, nadaje pomieszczeniu przytulności i domowego  klimatu.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza

chat icon

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i uzyskaj
odpowiedź.

close icon

Skontaktujemy się Tobą najszybciej jak to możliwe.


  sent icon

  Dziękujemy z kontakt,
  Twoja wiadomość została wysłana

  Skontaktujemy się z Toba najszybciej jak to tylko możliwe.

  Możesz również skontaktować się z nami
  w tradycyjny sposób zdzwoniąc do nas.

  89 541 07 33